KONTAKTAI
Alytaus turizmo
informacijos centras, VšĮ

S. Dariaus ir S. Girėno g. 1,
LT-62137, ALYTUS
Tel.: +370 315 52010,
Faksas +370 315 51982
info@alytus-tourism.lt
Įmonės kodas 149994436

Darbo laikas:
Sezono metu VI - VIII mėn.
I - V 9.00 - 18.00
VI 9.00 - 15.00
VII 10.00 - 15.00
Ne sezono metu IX - V mėn.
I-IV 8.00 - 17.00
V 8.00 - 16.00
Bendraukime:

My status

facebok

Naujienos

2017-11-02 - Dzūkų krašto menų inkubatoriuje – doc. dr. R. Venckaus paskaita apie eksperimentinę fotografiją ir paroda „Fotoatkarpos Nr. 1“

2017 m. lapkričio 17 d. 16.30 val. Dzūkų krašto menų inkubatoriuje (Tilto g. 2, Alytus) medijų menininkas, kultūros ir medijų kritikas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas doc. dr. Remigijus Venckus skaitys viešą paskaitą „Eksperimentinė fotografija", o 17.30 val. čia atidaroma jo fotografijų paroda „Fotoatkarpos Nr. 1" (plačiau www.venckus.eu). Paroda truks 2017 m. lapkričio 17–24 d.

Gausiai fotografijomis iliustruotoje autorinėje paskaitoje doc. dr. Remigijus Venckus supažindins su savo kūrybos kryptimis, apibrėš, ką jo drąsūs fotografijos ir kompiuterinės technikos eksperimentai turi bendra su kalbos vartojimu ir jos suvokimu, kokios vyrauja šiuolaikinės eksperimentinės fotografijos tendencijos, ko siekia menininkai eksperimentuodami technika ir estetiniu sprendimu.

Dalindamasis patirtimi, doc. dr. R. Venckus nuolatos tiria medijas, revizuoja fotografijos, eksperimentinio videofilmo, literatūros ir kalbos ribas. Jis tarytum permanentiškai „išranda" naują kalbą. Atidžiai stebėdamas meno pasaulio naujoves, gilindamasis į technologijas ir taikydamas skirtingas raiškos priemones, kūrėjas akivaizdžiai propaguoja postfotografijos tendencijas ir savo praktine veikla dalyvauja vaizdiniame posūkyje.

Paskaitoje doc. dr. R. Venckus pristatys ir aktų kūrybos sritis. Fotografuodamas doc. dr. R. Venckus tyrinėja vyro kūno seksualumo ribas ir jau penkerius metus kuria ciklą „Aš esu Kitas". Šiame cikle autorius dažniausiai suformuoja savitas vaizdines nuorodas į Biblijos siužetus. Neribodamas savo fantazijos, jis išjudina sustabarėjusį Šventojo rašto tekstą ir priverčia dar kartą permąstyti amžinąsias tiesas. Pažintiniame susitikime doc. dr. R. Venckus aiškins, kaip fotografija (iš)reiškia nepasitikėjimą kalba (rašytiniu ir akustiniu tekstu).

Ši autorinė paskaita yra skirta visiems, besidomintiems šiuolaikine audiovizualine kultūra, kuriantiems fotografijos meną, užsiimantiems meno ir kultūros tyrimais, dėstantiems apie audiovizualinę kultūrą, kuruojantiems fotografijos renginius kultūros darbuotojams, meno kūrėjams, kolekcionieriams ir rėmėjams, eksperimentuojančiam jaunimui.

Jau ne pirmą kartą Lietuvos meno galerijose ir muziejuose eksponuojami doc. dr. R. Venckaus kūriniai reprezentuoja jo išskirtinį požiūrį į fotografijos meną. Fotografijos kuriamos metodiškai naudojant ir tobulinant autorinę techniką.

Autorius apie savo kūrybą teigia: „[…] man fotografija – tai žaidimas, kuriame atrandu ne tik naujas pasakojimo galimybes, bet ir provokuoju vyraujančius stereotipinius pasakojimus įtarti klasta. Kurdamas aš taip pat klastoju tai, ką nufotografavau. Klastodamas laiką ir erdvę provokuoju visiškai kitaip nei įprasta patirti vietą, kurioje esama, būta arba teks būti. Fotografija – tai vietos, kurioje buvai, ir vietos, kurioje esi, derekonstrukcija […]. Nors kūryboje remdamasis klastos strategija aš bandau nuginkluoti klastą, bet ką pasiūlau po šios kovos? Deja, kaip bebūtų gaila aš ir vėl siūlau vaizdą ir klastą. [….] kiekviena mano paroda – tai fotografijos žanro išbandymas. Tai mano kūrybinis pasitraukimas piešinio, tapybos ar net videoformos link. Mano kūrybinis gestas rodo: kaip į grynąją fotografijos formą netelpa vaizdinė raiška, taip ir turinys pasitraukia už kažkokių efemeriškų žanro ribų […]."

Eksperimentinių nuotraukų paroda „Fotoatkarpos" primena ištisą kelionę pačiais keisčiausiai vidinės patirties kraštovaizdžiais. Detaliai suplanuotuose maršrutuose visada centrine kūrybos tema lieka atminties, vietos ir laiko santykis. Apie tai parodos autorius teigia: „Nors kūryboje gausu potemių, kurias provokuoja gyvenimas, vizualinės kultūros posūkiai, technologijų tobulėjimas, komunikacijos fonas ir nuolatinė savianalizė, tačiau atmintis man yra svarbiausia. Ji yra labiausiai susijusi su savianalizės gestu ir su tuo, ką aš drįstu vadinti fotoatkarpų rinkiniu. Esu įsitikinęs, kad tikro menininko kūryba yra pirmiausia nukreipta į jį patį. Tai nuolatinis nuosavų žaizdų draskymas, stebėjimas reakcijų į savąjį aš, dialogas su savo jausmais ir protu, kuris nenutyla net poilsio akimirkomis. […] Vienijant laiką ir erdvę po atminties skraiste, mano kūriniai gali būti traktuojami kaip intuityvūs vietos apmąstymai, laiko slinkties patyrimai, gyvybės ir mirties nuojautos, net prisiminimų apie artimus žmones fragmentai. Esu girdėjęs atsiliepimų, kad žvelgiant į mano fotografijas susidaro įspūdis, jog fotografuoju dienoraštį, bet nerašau teksto. […] Kelių sekundžių žvilgsnis aprėpia daugiau detalių, nei gali perteikti pastraipa, užrašyta popieriuje." Paminėtina, kad paroda „Fotoatkarpos" tęsia menininko pradėtą kūrybos liniją, kurią jis poetiškai vadina „Amnezijos filmu".

 

Doc. dr. R. Venckus yra medijų meno ir kultūros tyrinėtojas, medijų menininkas. 2014 m. Vilniaus dailės akademijoje ir Lietuvos kultūros tyrimų institute apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją. Šiuo metu doc. dr. R. Venckus yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas. Anksčiau dėstė Vytauto Didžiojo, Vilniaus, Kazimiero Simonavičiaus, Šiaulių universitetuose ir Vilniaus dailės akademijoje. Yra 18-os mokslo straipsnių, 5-jų mokslo pranešimų, skelbtų tarptautinėse konferencijose, ir 20-ies, skelbtų respublikinėse mokslo konferencijose, autorius.

Doc. dr. R. Venckus dažniausiai kuria fotografijos meną. Pagrindinė kūrybos tema: atmintis, laikas, individuali patirtis ir vyriško kūno bei seksualumo interpretacijos. 2010 m. atstovavo Lietuvai tarptautinėje erotinio vizualiojo meno parodoje Lenkijoje. Surengė 38 autorines parodas Lietuvoje ir 3 užsienyje.

Lietuvoje doc. dr. R. Venckus yra žinomas kaip medijų kultūros ir meno kritikas, recenzuojantis šiuolaikinio meno parodas ir rašantis apie tapybą, fotografiją ir videomeną. Jo parengtos Kritinės recenzijos apie žinomus Lietuvos ir Vakarų pasaulio menininkus lydi parodas ne tik Lietuvoje, bet ir Danijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Latvijoje, etc. Doc. dr. Remigijus Venckus yra 250 straipsnių apie meną ir kultūrą autorius.

Menininko kontaktai

Menininko kontaktai: remigijus@venckus.eu / www.venckus.eu

Fotografijų svetainė www.foto.venckus.eu

Autorinių tekstų archyvas www.culture.eu

Organizatoriai ir partneriai

Renginį organizuoja asociacija Dzūkų krašto menų inkubatorius, Tilto g. 2, Alytus.

Organizatorių kontaktai: tel. 8 698 35 419, el. p. info@menupirtis.lt, interneto svetainė http://menupirtis.lt. Adresas Tilto g. 2, Alytus.

Renginio partneris Vilniaus Gedimino technikos universitetas / www.vgtu.lt