KONTAKTAI
Alytaus turizmo
informacijos centras, VšĮ

S. Dariaus ir S. Girėno g. 1,
LT-62137, ALYTUS
Tel.: +370 315 52010,
+370 687 07 703
Faksas +370 315 51982
info@alytus-tourism.lt
Įmonės kodas 149994436

Darbo laikas:
Sezono metu VI - VIII mėn.
I - V 9.00 - 18.00
VI 9.00 - 15.00
Ne sezono metu IX - V mėn.
I-IV 8.00 - 17.00
V 8.00 - 16.00
Bendraukime:

My status

facebok

Naujienos

2017-03-20 - Žurnalistės Kristinos Stalnionytės knygos „Kelias į Santjago de Kompostelą“ pristatymas

Kovo 29 d. 17.00 val. Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Naujoji g. 48) vyks žurnalistės Kristinos Stalnionytės knygos „Kelias į Santjago de Kompostelą“ pristatymas. Renginio metu galėsite įsigyti autorės knygų su autografu.

Apie knygą „Kelias į Santjago de Kompostelą”
 
42 dienos, 775 kilometrai. Kelias, kuprinė, nutrintos kojos. Ranka paliečiama šv. Jokūbo kelio istorija, jo simboliai, legendos. Tai pasakojimas apie vieną piligrimystę ir piligrimus iš viso pasaulio. Nuotykių ir apmąstymų kupinas kelias veda pro didingas viduramžių pilis, bažnyčias ir vienuolynus, per istorinius miestus, per javų laukus ir miškus. Žingsniuojant knygos puslapiais kartu su Kristina atsiskleidžia keturių Šiaurės Ispanijos regionų kultūra, papročiai, menas, virtuvė, vyndarystė. Tai gyva, smagi, įkvepianti kelionės istorija.
Naujas leidimas - su atvartuose išspausdintu originaliu Kristinos žemėlapiu, kuriame sužymėtos nakvynės vietos, atitinkančios knygos skyrių pradžias ir pabaigas.  Knygos tekstas papildytas ir atnaujintas, iliustruotas 200 spalvotų nuotraukų.
Prie knygos dovanų pridedamas sulankstomas spalvotas Šv. Jokūbo kelio žemėlapis su aukščių skale ir nurodytais kilometrais iš St. Jean Pied de Port iki Santjago, kurio dydis 420X148mm. Jį patogu neštis į Santjagą ir kelyje žymėtis įsimintinas vietas, kaip darė autorė.
Apie Šv. Jokūbo kelią
Ispanijos pakraščiu, netoli Kantabrijos jūros pakrantės driekiasi Šv. Jokūbo kelias, kitaip vadinamas Prancūzų keliu. Persiritęs per Pirėnus, kirtęs Prancūzijos ir Ispanijos sieną, jis jungia ilgą virtinę istorinių miestų ir miestelių, senųjų krikščioniškosios religijos centrų, kurie tarp kalnų ir lygumų išsibarstę iki Santjago de Kompostelos. Šį piligrimų kelią nuo viduramžių globojo karaliai, saugojo tamplieriai, jis kupinas legendų, simbolių ir mįslių. Iš Sen Žano beveik aštuonis šimtus kilometrų į Vakarus nutįsusiu keliu per paskutiniuosius dešimt amžių praėjo milijonai piligrimų.
Knygos veikėjai, patirdami nuotykių ir vienas su kitu bendraudami pasakoja skaitytojui apie šiandieninę Kelio realybę. Ši istorija skirta norintiems susipažinti su Šiaurės Ispanijos kultūra bei paveldu, Kelio legendomis, simboliais ir įvairiausiomis įdomiomis piligrimystės smulkmenomis.

Apie autorę ir knygą


Esu žurnalistė Kristina Stalnionytė, kelionių knygų „Šuarų žemė“ (2014) ir „Peru spalvos“ (2016) autorė. Prieš du mėnesius pasirodė mano trečioji knyga apie piligrimų kelią Ispanijoje „Kelias į Santjago de Kompostelą". Tai jau antrasis, pagerintas knygos leidimas su žemėlapiais ir daug nuotraukų. Ji bus smagi skaityti ir naudinga besiruošiantiems į piligrimystę dėl vietovių aprašymų, legendų, istorinių žinių, viduramžių piligrimystės simbolių ir praktinių detalių – aprašoma, koks tai kelias ir ką patartina žinoti norint sėkmingai juo nueiti.
Ši knyga nėra religinė - tai tiesiog gyvenimiška patirties istorija Kelyje su labai smulkiu maršruto aprašymu - istorinių, kultūrinių detalių ir t.t. (man pačiai labai patinka istorija, archeologija, paslaptys, legendos, simboliai, įdomūs praeities įvykiai ir t.t.). Į Santjagą eina įvairūs žmonės, taigi Kelias atspindi juos visus, o mano knyga atspindi Kelią šiandien.
Knygoje daug istorinių vietų aprašymų, praktinės ir istorinės informacijos, naudingos keliaujantiems į Kompostelą.
Kovo 29 d. 17.00 val. ateikite į Alytaus rajono savivaldybės viešąją biblioteką (Naujoji g. 48) ir sužinokite daugiau! Renginio metu galėsite įsigyti autorės knygų su autografu.